NewPROBELT WORKWEARHeavy Cotton Trousers with holster pockeHeavy Cotton Trousers with holster pockeHv Yellow-Black46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)112,82 €(tax incl.)89,90 €(tax excl.)
NewBOSAFETYBoSafety COMBOPLUS stretch bib overalls with holster pockets – hi-vis class 1Joustava työhaalariHv Orange-Black46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)64_(4XL)66_(5XL)99,90 €(tax incl.)79,60 €(tax excl.)
NewCLEANAIRCA Aergo charging dockCA Aergo charging dock951,04 €(tax incl.)757,80 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewCLEANAIRCA Chemical charging dockCA Chemical charging dock951,04 €(tax incl.)757,80 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewCLEANAIRCA Extended rubber hoseCA Extended rubber hose125,25 €(tax incl.)99,80 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewSAFETOPDOVER, long welding glove, TIGDOVER, long welding glove, TIG8/M9/L10/XL11/XXL7,48 € / pcs(tax incl.)5,96 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 120 pcs (897,60 € / erä)
NewSAFETOPDRYCUT-D Cut Resistant GloveDRYCUT-D Cut Resistant Glove7/S8/M9/L10/XL11/XXL8,47 € / pcs(tax incl.)6,75 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 144 pcs (1219,68 € / erä)
NewCLEANAIRQuickLOCK-adapterQuickLOCK-adapter14,93 €(tax incl.)11,90 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYSelf-merging rubber tapeSelf-merging rubber tape24,97 €(tax incl.)19,90 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewBOSAFETYStretch softshell| Vettähylkivä 8000mmCargoPlus – stretch high-visibility winter work trousers with holster pocketsHv Yellow-Black46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)64_(4XL)100,27 €(tax incl.)79,90 €(tax excl.)
NewKRATOS SAFETYTool-holding D-ringTool-holding D-ring15,75 €(tax incl.)12,55 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysIncoming batch: 10 pcs (date not confirmed)Quantitypcs
NewWater repellent backbagWater repellent backbag52,71 €(tax incl.)42,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYWristband with lanyardWristband with lanyard18,01 €(tax incl.)14,35 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysIncoming batch: 10 pcs (date not confirmed)Quantitypcs
NewBOSAFETYBoSafety RICO Long-Sleeve High-Visibility Shirt Class 1Puuvilla 55%, 180 g/m² | ID-taskuHv Yellow-BlackSMLXLXXL3XL35,89 €(tax incl.)28,60 €(tax excl.)
NewSAFETOPANCHOR for Rock, Stone, ConcreteANCHOR for Rock, Stone, Concrete401,60 €(tax incl.)320,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewSAFETOPAnchor for Cable or Formwork BarAnchor for Cable or Formwork Bar362,69 €(tax incl.)289,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewSAFETOPSafetop AROS Helmet SuspensionVaihdettava varaosa31,37 €(tax incl.)25,00 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewTEE JAYSTee Jays 6000 Merino KnitCrew Neck Corporate SweaterBlackGrey MelangeNavy BlueGreenBrownSMLXLXXL3XL66,52 €(tax incl.)53,00 €(tax excl.)
NewSAFETOPVaihdettava varaosaVaihdettava varaosa12,55 €(tax incl.)10,00 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewBOSAFETYBoSafety RICO C1 High-Visibility T-ShirtPuuvilla 55%, 180 g/m² | ID-taskuHv Yellow-BlackHv Orange-BlackSMLXLXXL3XL32,63 €(tax incl.)26,00 €(tax excl.)
NewPROTEKTProtekt AT403 anchor point for timberKIT, hinged, grey, screws included97,76 €(tax incl.)77,90 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysIncoming batch: 30 pcs 12.10.2026Quantitypcs
NewKYPARAKIINNIKEHelmet Adapter For KasK ZenithHelmet Adapter For KasK Zenith14,90 €(tax incl.)11,87 €(tax excl.) Can be orderedThe product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewCLEANAIRClean Air Chemical harnessClean Air Chemical harness69,00 €(tax incl.)54,98 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewSAFETOPNettohinta | Pehmeä sanka & nenäsiltaNettohinta | Pehmeä sanka & nenäsilta4,96 €(tax incl.)3,95 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 72 pcs (Keravan myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewCUSTOM MADEFrosty retractable badge reel for ID cards without logoNarun pituus noin 60 cmOrangeGreyBlueGreenRed3,76 € / pcs(tax incl.)3,00 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 50 pcs (188,00 € / batch)
NewMASCOTMascot Accelerate Safe hi-vis T-shirtCL2 | 150 g/m² | 50 % puuvillaHv Yellow-NavySMLXLXXL107,87 €(tax incl.)85,95 €(tax excl.)
NewCXS WORKWEARCXS Granby Women’s Fleece JacketWhiteBlackTurquoise BlueAzure BlueRedXSSMLXLXXL3XL22,59 €(tax incl.)18,00 €(tax excl.)
NewSAFETOPICEGRIP, anti-cold glove -50ºCICEGRIP, anti-cold glove -50ºC7/S8/M9/L10/XL11/XXL30,12 € / pcs(tax incl.)24,00 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 10 pcs (301,20 € / erä)
NewSAFETOPMicro-crinkle Latex, Ventilated backMicro-crinkle Latex, Ventilated back6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL1,51 € / pcs(tax incl.)1,20 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 120 pcs (181,20 € / erä)
NewMASCOTAsphalt Safety Shoe Mascot 1100Asphalt Safety Shoe Mascot 110040_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU311,18 €(tax incl.)247,95 €(tax excl.)
NewDeep Hole Marker DuoDeep Hole Marker Duo9,90 €(tax incl.)7,89 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewCUSTOM MADEFrosty retractable badge reel for ID cardsSinun omalla logollaOrangeGreyBlueGreenRed6,15 € / pcs(tax incl.)4,90 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 50 pcs (307,50 € / batch)
NewPICAInstant-White 522 | 1-4 mmInstant-White 522 | 1-4 mm2,99 €(tax incl.)2,38 €(tax excl.) Can be orderedThe product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewTool Safety Wire 120cmTool Safety Wire 120cm29,95 €(tax incl.)23,86 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewSCHWANChalk Line Reel 15 m Metal CasingChalk Line Reel 15 m Metal Casing17,95 €(tax incl.)14,30 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewSAFETOPFFP2 NR D, preformed mask with valveFFP2 NR D, preformed mask with valve1,73 € / pcs(tax incl.)1,38 €(tax excl.) Valitsemaasi määrää ei saatavilla heti varastosta (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysPackage size: 1 erä = 240 pcs (415,20 € / erä)Quantitypcs
NewVORELKNEE PADS, EVA / PE - VorelKNEE PADS, EVA / PE - Vorel12,86 €(tax incl.)10,25 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 18 pcs (Turun myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewMAYDAY, escape mask with ABEK filterMAYDAY, escape mask with ABEK filter69,00 €(tax incl.)54,98 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewFINBULLETMetal hack saw blade setMetal hack saw blade set4,02 €(tax incl.)3,20 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETMiniaxe 1 lb fiber/rubber handleMiniaxe 1 lb fiber/rubber handle11,80 €(tax incl.)9,40 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETNettohintaNet price7,53 €(tax incl.)6,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETNettohintaNettohinta7,53 €(tax incl.)6,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETRasp plane with spare bladeRasp plane with spare blade15,06 €(tax incl.)12,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETScythe stone 200x50x25 mmScythe stone 200x50x25 mm6,02 €(tax incl.)4,80 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFINBULLETSpirit level 600 mmSpirit level 600 mm11,29 €(tax incl.)9,00 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewFINBULLETWood Chisel 32mmWood Chisel 32mm8,03 €(tax incl.)6,40 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
Kitkapohja (kumi)NewBOSAFETYBoSafety Poseidon S7S Roller safety bootsMaihari, kitkapohja, MOZ Roller1–5 business days38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU183,23 €(tax incl.)146,00 €(tax excl.)
Kitkapohja (kumi)NewBOSAFETYBoSafety TRITON S3S Roller winter safety bootsKitkapohja, MOZ Roller1–5 business days38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU150,60 €(tax incl.)120,00 €(tax excl.)
Kitkapohja (kumi)NewBOSAFETYBoSafety Triton S3S lace-up safety bootKitkapohja, Nauhoilla1–5 business days38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU125,37 €(tax incl.)99,90 €(tax excl.)
NewPROBELT WORKWEARProbelt 5000 Stretch High-Visibility TrousersDetachable Holster Pocket, Visibility Class 1Hv Yellow-Black46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)75,30 €(tax incl.)60,00 €(tax excl.)
NewPROCATProcat Chisel KnifeProcat Chisel Knife6,90 €(tax incl.)5,50 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 10 pcs (Turun myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
Sale -15%NewTOP SWEDETop Swede 334 Craftsmen Trousers 4-way stretch42_(XXS)44_(XS)46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)D92(SHORT/48/M)D96(SHORT/50/M)D100(SHORT/52/LD104(SHORT/54XLD108(SHORT/56XLD112(SHORT58XXLD116SHORT60/3XLD120SHORT62/3XL106,56 €(tax incl.)RRP 125,37 €(tax incl.)84,91 €(tax excl.)
NewDIMEXSafety winter overallSafety winter overallHv Yellow-BlackXSSMLXLXXL3XL4XL289,90 €(tax incl.)231,00 €(tax excl.)
NewGVSFULLFACE MASK ABEKP3 Elipse with filtersFULLFACE MASK ABEKP3 Elipse with filters1–2 weeks249,00 €(tax incl.)198,41 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewGVSLow Profile| GVS Elipse KokonaamariinLow Profile| GVS Elipse Kokonaamariin51,95 €(tax incl.)41,39 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
New3M SCOTTMulti-gas Cartridge Filter 6099Multi-gas Cartridge Filter 609964,90 €(tax incl.)51,71 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 4 pcs (Turun myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewSAFETOPDisposable Shield Covers for PanareaDisposable Shield Covers for Panarea49,00 €(tax incl.)39,04 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewPANAREA, full-face silicone maskPANAREA, full-face silicone mask182,98 €(tax incl.)145,80 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICEvolve + Helmet welding setEvolve + Helmet welding setYellowWhiteBlackRoyal Blue155,62 €(tax incl.)124,00 €(tax excl.)