NewBOSAFETYBoSafety LIMAPL Sorona Winter JacketBlack | Soft | Thumb-hole cuffsBlackBlack-YellowBlack-GreyGreenSMLXLXXL3XL4XL143,07 €(tax incl.)114,00 €(tax excl.)
NewCRAFTLANDCraftland Serino SB safety clogHeel Strap | Dual PU | SRC36_EU37_EU38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU40,47 € / pcs(tax incl.)32,25 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 5 pcs (202,35 € / erä)
NewSAFETOPSafetop Tibet Basic safety harnessEN 361 | Manuaali pujotettavat lukotSXXLM-XL62,62 €(tax incl.)49,90 €(tax excl.)
NewZARGES Salvex Blue Safety HarnessIntegrated Trauma Strap | EN3613XLS-ML-XXL124,24 €(tax incl.)99,00 €(tax excl.)
NewYATO45PCS SCREWDRIVER BIT SET45PCS SCREWDRIVER BIT SET12,90 €(tax incl.)10,28 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYKratos SPEED'AIR 4 Safety HarnessRotating belt and four quick bucklesS-MM-XLL-XXL199,16 €(tax incl.)158,69 €(tax excl.)
NewSKYLOTECLeft Grey QuickUp+Left Grey QuickUp+68,45 €(tax incl.)54,54 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysIncoming batch: 2 pcs (date not confirmed)Quantitypcs
NewPETZLPetzl VOLT LIGHT Safety HarnessLightweight | EN 358 Work positioning | FASTSize 0_/XS-S/Waist_65-80cmSize 1_/XS-L/Waist_70-93cmSize 2_/M-3XL/Waist_83-120cm357,67 €(tax incl.)285,00 €(tax excl.)
NewSKYLOTECRight Orange QuickUp+Right Orange QuickUp+68,45 €(tax incl.)54,54 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysIncoming batch: 3 pcs (date not confirmed)Quantitypcs
NewTEGERATEGERA 8835R warm winter gloveKosketusnäytöille | Piikkipakkaus6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL12/3XL9,63 € / pcs(tax incl.)7,67 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 6 pcs (57,78 € / erä)
NewEVERMATICAirTec Spark Screen for PAPRAirTec Spark Screen for PAPR3,90 € / pcs(tax incl.)3,11 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysPackage size: 1 erä = 10 pcs (39,00 € / erä)Quantitypcs
NewEVERMATICAirTec back-support beltAirTec back-support belt39,90 €(tax incl.)31,79 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirTec battery charger for PAPRAirTec battery charger for PAPR49,90 €(tax incl.)39,76 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirTec high-capacity Li-Ion battery 6,4AAirTec high-capacity Li-Ion battery 6,4A179,00 €(tax incl.)142,63 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirTec shoulder straps for PAPRAirTec shoulder straps for PAPR23,90 €(tax incl.)19,04 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirTec standard Li-Ion battery 14.4AirTec standard Li-Ion battery 14.499,00 €(tax incl.)78,88 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirtec HoseAirtec Hose34,90 €(tax incl.)27,81 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewEVERMATICAirtec spark-resistant hose coverAirtec spark-resistant hose cover34,90 €(tax incl.)27,81 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewBEECHFILEDBeechfield B446 Circular Patch BeanieBeanie with circular logo patchHv YellowBlackGrafite GreyNavy BlueRoyal BlueRed7,91 €(tax incl.)6,30 €(tax excl.)
NewCRAFTCraft ADV Explore Down Jacket MCraft ADV Explore Down Jacket MBlackDark Navy BlueRedSMLXLXXL3XL312,49 €(tax incl.)249,00 €(tax excl.)
NewBOLLE SAFETYEN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 1EN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 11–5 business days40,95 € / pcs(tax incl.)32,63 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 erä = 5 pcs (204,75 € / erä)Quantitypcs
NewBOLLE SAFETYEN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 1EN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 11–5 business days25,95 € / pcs(tax incl.)20,68 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 erä = 5 pcs (129,75 € / erä)Quantitypcs
NewBOLLE SAFETYEN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 1 KNEN16321 3 6 4 5. UL1,2 DT 1 KN1–5 business days28,95 € / pcs(tax incl.)23,07 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 erä = 5 pcs (144,75 € / erä)Quantitypcs
NewBOLLE SAFETYParas saatavuusParas saatavuus1–5 business days36,95 € / pcs(tax incl.)29,44 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 erä = 5 pcs (184,75 € / erä)Quantitypcs
NewTOP SWEDEThermal underwear setThermal underwear setXSSMLXLXXL3XL4XL5XL6XL36,27 €(tax incl.)28,90 €(tax excl.)
NewCLIQUEClique Idaho Vest lightweight padded men's vestBlackBlueDark BlueGreenXSSMLXLXXL3XL4XL74,04 €(tax incl.)59,00 €(tax excl.)
NewYATODIGIT COMBINATION KEY SAFE BOXDIGIT COMBINATION KEY SAFE BOX16,90 €(tax incl.)13,47 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewPORTWESTPortwest FR516 PW3 Winter CoverallHi-Vis Multi-Norm Protective Coverall1–2 weeksHv Yellow-BlackHv Orange-BlackSMLXLXXL3XL539,65 €(tax incl.)430,00 €(tax excl.)
NewPRIHAPriha Hi-Viz Winter Mitten 3109Todella lämmin vedenpitävä rukkanen8/M10/XL11/XXL17,07 €(tax incl.)13,60 €(tax excl.)
NewATLANTISAtlantis WIND-S Cuffed Knit BeanieSubstainableBlackDark GreyLight GreyNavy Blue5,77 €(tax incl.)4,60 €(tax excl.)
NewSIEVISievi Solar Roller XL S1P36_EU37_EU38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU212,76 €(tax incl.)169,53 €(tax excl.)
NewATLANTISWind-S Circular Patch BeanieBeanie with round print patchWhiteBlackDark GreyLight GreyNavy BlueRoyal BlueBeigeRed7,40 €(tax incl.)5,90 €(tax excl.)
NewSG GLOVESBoSafety Winter Glove Cut EWaterproof and flexible, Cut Level E8/M9/L10/XL11/XXL12/3XL9,79 €(tax incl.)7,80 €(tax excl.)
NewYATOPAINTING BOWL UNIVERSALPAINTING BOWL UNIVERSAL3,90 €(tax incl.)3,11 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 40 pcs (Turun myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYAnchorage plate for trapezoidal roofAnchorage plate for trapezoidal roof312,49 €(tax incl.)249,00 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewCap/Beanie Embroidery 200pcsAll Inclusive | Max. 5000 Stitches5,65 € / pcs(tax incl.)4,50 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 batch = 200 pcs (1130,00 € / batch)Quantitypcs
NewCap/Beanie Embroidery 500pcsAll Inclusive | Max. 5000 Stitches4,89 € / pcs(tax incl.)3,90 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 batch = 500 pcs (2445,00 € / batch)Quantitypcs
NewCap/Beanie Embroidery 700pcsAll Inclusive | Max. 5000 Stitches4,39 € / pcs(tax incl.)3,50 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysPackage size: 1 batch = 700 pcs (3073,00 € / batch)Quantitypcs
NewPORTWESTCold F15 Nitrile Aqua Cut GloveCold F15 Nitrile Aqua Cut GloveSMLXLXXL3XL13,55 € / pcs(tax incl.)10,80 €(tax excl.)Package size: 1 erä = 6 pcs (81,30 € / erä)
NewKRATOS SAFETYDam or wide parapet anchorageDam or wide parapet anchorage1492,19 €(tax incl.)1189,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewFLEX| LK F | Nitrile | 21gCutpro Light F cut-resistant safety gloves6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL12/3XL6,59 € / pcs(tax incl.)5,25 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 60 pcs (395,40 € / batch)
NewFarnham| LK F | NitrileSTRONGHAND CLASS F chemical and cut-resistant safety gloves6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL12,49 € / pcs(tax incl.)9,95 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 72 pcs (899,28 € / batch)
NewPETZLARIA 1 Ultra-compact head lampARIA 1 Ultra-compact head lamp42,67 €(tax incl.)34,00 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewSNICKERS WORKWEARRuffWork Stretch Trousers Holster PocketRuffWork Stretch Trousers Holster PocketBlackNavy-BlackBrown44_(XS)46_(S)48_(M)50_(M)52_(L)54_(XL)56_(XL)58_(XXL)60_(XXL)62_(3XL)64_(4XL)D88(SHORT46/S)D92(SHORT/48/M)D96(SHORT/50/M)D100(SHORT/52/LD104(SHORT/54XLD108(SHORT/56XLD112(SHORT58XXLD116SHORT60/3XLD120SHORT62/3XLC148 LONG 48 MC150 LONG 50 MC152 LONG 52 LC154 LONG 54 XLC156 LONG 56 XLC158 LONG 58XXL239,00 €(tax incl.)190,44 €(tax excl.)
NewSIEVISievi Fly Fresh Roller work shoeO2 SRC FO ESD work shoe with BOA35_EU36_EU37_EU38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU161,77 €(tax incl.)128,90 €(tax excl.)
NewSIEVISievi Neo DFlex BW RollerO1 SR ESD work shoe with BOA®34_EU35_EU36_EU37_EU38_EU39_EU40_EU41_EU42_EU43_EU44_EU45_EU46_EU47_EU48_EU150,47 €(tax incl.)119,90 €(tax excl.)
NewCXS WORKWEARCXS LEDBeam 750 rechargeable headlampHeadlamp CXS LEDBeam 750lm29,99 €(tax incl.)23,90 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 1 pcs (Turun myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewPETZLKonepestävä | yksi irto kappale| HikiKonepestävä | yksi irto kappale| Hiki7,15 €(tax incl.)5,70 €(tax excl.) Can be ordered (Turun myymälä)The product will be sent in 5-21 daysQuantitypcs
NewPETZLPetzl A010JA00 absorbent headbandKonepestävä| Hiki35,77 €(tax incl.)28,50 €(tax excl.) Immediately from our warehouse 10 pcs (Keravan myymälä)The product will be sent in 1-3 daysQuantitypcs
NewPORTWESTPortwest BZ443 Flame-Resistant TrousersSlim-fit Bizweld trousers, dark navyNavy BlueSMLXLXXL3XL4XL5XL64,00 €(tax incl.)51,00 €(tax excl.)
NewPORTWESTPortwest BZ739 Flame-Resistant JacketModern Bizweld jacket, dark navyNavy BlueSMLXLXXL3XL4XL5XL71,53 €(tax incl.)57,00 €(tax excl.)
NewPROTEKTProtekt PB-31 Firefighter Belt XXLWork positioning belt, 0.6 m lanyard115,05 €(tax incl.)91,67 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYXIMO 1 - Comfortable full body harnessXIMO 1 - Comfortable full body harnessS/LL/XXL170,05 €(tax incl.)135,50 €(tax excl.)
NewMASCOTMASCOT UNIQUE 20309 Work JacketDurable Cotton+ Work Jacket for Industrial LaunderingBlackDeep BlueXSSMLXLXXL122,93 €(tax incl.)97,95 €(tax excl.)
NewTEGERATEGERA 8120 Polycotton GloveLightweight Textile Glove for Precision and Assembly Work1–5 business days6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL1,38 € / pcs(tax incl.)1,10 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 12 pcs (16,56 € / batch)
NewCXS WORKWEARCXS Cita cut-resistant glovePU-coated safety glove, Cut C1–2 weeks6/XS7/S8/M9/L10/XL11/XXL12/3XL3,66 € / pcs(tax incl.)2,92 €(tax excl.)Package size: 1 batch = 12 pcs (43,92 € / batch)
NewYATOT. CAM. 256X192T. CAM. 256X192274,90 €(tax incl.)219,04 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewYATOTHERMAL CAMERA 96X96THERMAL CAMERA 96X96199,90 €(tax incl.)159,28 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYARGO - Rescue and work winchARGO - Rescue and work winch961,58 €(tax incl.)766,20 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs
NewKRATOS SAFETYAdapteri kelautuville putoamissuojaimillAdapteri kelautuville putoamissuojaimill342,99 €(tax incl.)273,30 €(tax excl.) Order only product. The product will be ordered separately from the supplier.Delivery time approx. 3-15 business daysQuantitypcs